Windows 10: עדכון 1703

Windows 10: עדכון 1703

בהתאם למדיניות המוכרזת של מיקרוסופט עד כה, Windows10 היא הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה המוכרת והנפוצה בעולם.

בשל כך, חברת מיקרוסופט לא תפתח עוד מערכת הפעלה חדשה לתחנות הקצה השונות, אלא רק תוציא עדכונים למערכת הקיימת בדומה למתחרה הוותיקה שלה- Apple.

העדכון האחרון מבית מיקרוסופט הוא בגרסה 1703 ומכונה גם Windows10 Creators Update מופץ כבר מספר חודשים ע"י מערכת העדכון האוטומטית של מיקרוסופט למחשבי הקצה. העדכון מביא מגוון של שינויים ותוספות הן בחווית המשתמש והן בניהול המחשב ובלוח הקרה אשר עובר לאיטו לפאנל ה- Settings החדש של מערכת ההפעלה. עדכון זה בא לאחר עדכון 1511 ו- 1607 הוותיקים יותר.

אבל, נקודה חשובה שאף אחד לא מספר למשתמשי הקצה היא שהתקנת העדכון ארוכה ומורכבת. אמנם ההתקנה מתבצעת ללא התערבות המשתמש, אך אין על המסך שום הודעה על עיכוב צפוי בהפעלה או על איטיות בעבודה עם המערכת, או אפילו בקשה מהמשתמש שלא יבצע הפעלה מחדש (מה שיגרום לכל התהליך להתחיל מחדש…). במקום זאת, המשתמש עלול לחוות איטיות משמעותית בעבודה על המחשב, הפעלה מחדש עם מסך שחור וחוסר תגובה מוחלט של המחשב. נתקלנו בתופעות אילו במקרים רבים ונדרש הרבה זמן עד שהמחשב חוזר לפעילות תקינה.

הפתרון לכך הוא הרבה סבלנות. צריך להבין כי בזמן העדכון אנו עלולים שלא לקבל התראה, אך אם נכנס לפאנל ההגדרות של המחשב וניגש ל- Windows Update, נוכל לראות כי העדכון בהתקנה. מאחר ומיקרוסופט לא ממש מאפשרים באופן פשוט לבטל את קבלת העדכונים אז רוב המחשבים יקבלו את העדכון במוקדם או במאוחר.

במערכות אירגוניות ניתן לשלוט על הפצת העדכונים באופן מרכזי מהשרת. במחשבים בודדים זה מעט יותר מורכב אך אפשרי.